Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Europa


Europa, najpiękniejsze miejscaEuropa jest niepowtarzalnym i bardzo ciekawym kontynentem. Trudno jest w całości opisać jej różnorodność. Nazywamy ją czasem “starym kontynentem”, bo rzeczywiście – stanowi kolebkę ludzkości i współczesnej cywilizacji. Doskonale łączy w sobie elementy kultury, filozofii, nauki, historii i sztuki –jest unikalna i wyjątkowa!:-)
W Europie możemy spotkać bogaty krajobraz roślinny i  ogromny świat zwierzęcy. W zależności od szerokości geograficznej znajdują się tutaj: tajgi, stepy, roślinność arktyczna, tundra, gęste lasy liściaste i iglaste, pustynie, półpustynie, makie oraz palmy. Z trzech stron Europa otoczona jest morzami i oceanem, co z pewnością dobrze wpływa na atrakcyjność i warunki klimatyczne tego kontynentu. Rozmaite formy terenu  zadowolą każdego. Od nizin po góry, od spokojnych, uroczych zakątków rzek i jezior po przepiękne, tętniące życiem wybrzeża. W Europie możemy zaspokoić wszystkie formy turystyki:-) Klimat jest w przeważającej części umiarkowany, nieuciążliwy i sprzyjający każdemu turyście. Europa jest kontynentem wyjątkowym i bardzo liczącym się w świecie, zarówno pod względem gospodarczym, ekonomicznym jak i kulturalnym i turystycznym. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!
Europa, HiszpaniaDobrze rozwinięta infrastruktura i małe odległości ułatwiają podróżowanie. Wybierając się na wakacje do którejkolwiek części Europy, należy przygotować się przede wszystkim na obcowanie z historią. Nie ma tutaj miasta czy wioski, które nie pamiętałyby wydarzeń przynajmniej sprzed wieku: kolejnych wojen i rozejmów, hucznych koronacji i niemniej hucznych rewolucji, arystokratycznych zabaw, kupieckich wędrówek i ubogiego życia rolników. W Europie nawet fragment starego muru opowiada podróżnym barwną historię. Wczasy w basenie Morza Śródziemnego – w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech będzie obfitował w spotkania z zabytkami najwyższej klasy, wciągniętymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można mieć pewność, że urlop na południu Europy będzie słoneczny i okraszony życzliwością mieszkańców. Wyjazd do Polski, Czech, Austrii, Słowenii lub na Węgry to przygoda trochę mniej słoneczna, ale za to bardziej mistyczna. Kraje położone centralnie, w niespotykany Europa, nizinynigdzie indziej sposób, łączą orientalny i ludyczny Wschód z osławionym Zachodem. Pozostałości dawnych dziejów otoczone wspaniałymi, nienaruszonymi przez człowieka plenerami oraz syta, przepyszna kuchnia środkowej części kontynentu, przyciągają setki tysięcy turystów rocznie. Nad Morze Egejskie, do Grecji lub nad Morze Czarne do Bułgarii warto wybrać się w poszukiwaniu prastarych tradycji, różnorodności kultur, języków i religii oraz niezwykłej, urzekającej przyrody. Ze względu na ciągnące się kilometrami wybrzeża, oba kraje doskonale rozwinęły aktywne formy wodnego wypoczynku. Wakacje w tych rejonach, to połączenie wszystkich możliwych form rozrywek. Kraje nad adriatyckie: EuropaChorwacja (Croatia) i Czarnogóra to najnowsze turystyczne odkrycia Europy. Łączą w sobie kontrasty: złote plaże i majestatyczne góry, zielone lasy i bezkresne równiny, nowe miasta i średniowieczne zamki. Turyści, bardziej niż Chorwację Środkową, znają Dalmację, której poszarpane brzegi tworzą liczne wyspy, stworzone do wypoczynku i rozkoszowania się chorwackim winem. Wielbiciele fauny i flory także będą mieli co w Europie oglądać.

Nie zwlekaj, zwiedź Europę już dziś 🙂 !!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: