Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Trzy oblicza Chalkidiki

Trzy palce-półwyspy, choć tak bliskie, różnią się między sobą pod wieloma względami.

Hotel Atrium****Największe zagospodarowanie turystyczne charakteryzuje „palec” zachodni. Cypel Kassandra jest najgęściej zaludnioną częścią regionu Chalkidiki. Jest też najbardziej rozwinięty pod kątem zagospodarowania turystycznego. Znajduje się tutaj dużo hoteli i ośrodków rekreacyjnych. Bez problemu wynajmiemy żaglówkę, zapiszemy się na kurs nurkowania, lub narty wodne! Zapaleńcy znajdą możliwość uprawiania snorkelingu, czyli nurkowania tuż pod powierzchnia wody, gdy jedynym wyposażeniem jest maska na oczy i fajka pozwalająca oddychać :). Zaletą półwyspu są piaszczyste plaże, bujna roślinność i rozległe lasy piniowe.

Lotnisko znajdujące się najbliżej tego historycznego półwyspu mieści się w Salonikach i nietrudno o np. tanie loty z Warszawy do Salonik.

Aktywny wypoczynekSithonia środkowy „palec” – to oaza spokoju, gdzie życie płynie spokojnie, a turystów jest mniej. Mieszkańcy są znani ze swojej gościnności. Można ich spotkać w lokalnych tawernach.

Najdalej na wschód wysunięty jest cypel z Górą Athos (2033m n.p.m.). Jest autonomiczny obszar należący do mnichów. W 963 roku n.e. założono tutaj pierwszy klasztor. W tej chwili istnieje 20 olbrzymich, przypominających zamki klasztorów, a samych mnichów jest ok. 2 tysiące. Na tej ziemi mogą mieszkać jedynie pełnoletni, ortodoksyjni mężczyźni. Obecność kobiet jest zabroniona absolutnie i dotyczy nawet żeńskich osobników zwierząt! Aby zwiedzić cypel, należy spełnić określone procedury. Wybrańcy dotrą tam promem…

Wakacje na Półwyspie Chalcydyckim

Klasztor na płw. AthosNo dobrze, a gdy najdzie nas ochota poszaleć? Wracamy na Kassandrę! 🙂 Tutaj nocne życie tętni mocnym rytmem. We wszystkich okolicznych miejscowościach znajdziemy liczne kawiarnie, bary muzyczne i dyskoteki. W sezonie turystycznym odbywają się też koncerty jazzowe i rockowe, a latem, na przylądku Sani – coroczny festiwal pod gołym niebem.
Teraz uwaga, żeby potem nie żałować! Obowiązkowym punktem programu jest wypad do Salonik! To drugie pod względem wielkości miasto w Grecji, a kto wie, czy nie najpiękniejsze (Ci co widzieli – potwierdzą 🙂 ) Stolicę na pewno przebija klimatem. Jest to miejsce docelowe dla miłośników życia nocnego. Część lokali otwieranych jest dopiero po 22, a nawet po 23! Przy odrobinie szczęścia trafimy na koncert na żywo!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: