Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Zapraszam w podróż na Wyspy Zielonego Przylądka

W skład Wysp Zielonego Przylądka wchodzi 10 większych (głównych) i 16 mniejszych wysp. Jedną z nich jest wyspa Sal – ósma co do wielkości wyspa archipelagu. Głównym atutem wyspy są nieskończenie długie plaże, ciepła, krystalicznie czysta woda oraz 330 dni słonecznych w roku, które sprawiają, że uważa się ją za prawdziwy raj dla miłośników słońca. Bogata flora i fauna podwodna oczaruje amatorów nurkowania.

Wakacje w Praia

Innymi wyspami są np. Boa Vista („Piękny Widok”) oraz piękna Santiago („Święty Jakub”). Pierwsza z nich jest jedną z najbardziej piaszczystych wysp archipelagu, a u wybrzeży panują idealne warunki do windsurfingu i surfingu. Na wyspie życie płynie spokojnie, posiada też najmniejszą liczbę ludności ze wszystkich Wysp Zielonego Przylądka. W przeciwieństwie do drugiej z wymienionych, która jest najludniejsza – zamieszkuje ją około połowa całej republiki. Swoją wyjątkowość zawdzięcza różnorodności krajobrazu – z jednej strony teren górzysty, z drugiej płaski i piaszczysty.

Na obie wyspy najwygodniej jest dotrzeć samolotem. Na trasie np. Warszawa Praia tanie loty są oferowane dość często. Warto zapoznać się z charakterystyką każdej z wysp, aby móc znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: