Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Riwiera Turecka oczarowuje rajskimi  plażami i turkusową wodą. Między urozmaiconym wybrzeżem a wysokimi szczytami masywu Taurus leżą gęste lasy oraz zaklęte starożytne wykopaliska.
Entuzjaści pięknych plaż na pewno będą zadowoleni: można tu znaleźć najpiękniejsze plaże i zatoki kąpielowe w całej Turcji!
Ta część wybrzeża Morza Śródziemnego prezentuje się w cudownych zielonych barwach, ponieważ jest on zasilany wodą z pobliskich gór Taurus. Niedaleko Antalyi – wartej zobaczenia stolicy regionu – znajduje się kilka wodospadów. Symbolem metropolii jest wyżłobiony minaret, wokół którego grupuje się osmańska starówka.

Side to antyczne miasto położone na cyplu pomiędzy Antalyą a Alanyą. W latach 60-tych XX wieku rozpoczął się rozkwit miasta pomiędzy ruinami wraz z hotelami oraz innymi miejscami noclegowymi we wszystkich kategoriach. Dwie długie piaszczyste plaże, restauracje oraz sklepy oferują gościom najlepsze warunki do spędzenia udanego urlopu. Nie brakuje też kultury choćby największy w Małej Azji teatr zbudowany nie tradycyjnie na zboczu, ale jako wolnostojący.

Innym pięknym i chyba najbardziej popularnym miastem jest Stambuł. To wiekowe miasto jest jednym z największych miast na świecie. To tu znajdują się najwspanialsze budowle jak np. Hagia Sofia, Kościół Teotokos Pammakaristos, Pałac Porfirogenetów czy Obelisk Teodozjusza. A co najbardziej kuszące – lot bezpośredni do Stambułu trwa ok. 2,5 godz. (ze stolicy) i dodatkowo tanie loty z Warszawy do Stambułu – są dość częste. Przepiękne zabytki, a także miejsca, oraz szybka i wygodna podróż na pewno przyciągają turystów.

Wakacje w Stambule

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: