Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

WAKACJE W BAŚNIOWYM MAROKO

Maroko to kraj wielu kontrastów oraz gwarna i wielobarwna mozaika orientalnej kultury. Podróż do Maroka to spotkanie z prawdziwie baśniowym światem suków, zakupów, zapachów, niezwykłych faktur. To kraj o niezwykłej historii i barwnej tradycji. Wspaniałe góry, pulsujące miasta, zielone oazy palmowe i niekończące się atlantyckie plaże – to wszystko oferuje podróż do Maroka.

Agadir jest idealnym miejscem na plażowy wypoczynek. Słońce świeci tutaj przez więcej niż 300 dni w roku. Ten nowoczesny kurort z przyjemnym, umiarkowanym klimatem leży w rozległej zatoce. Wielokilometrowa plaża to idealne miejsce do spacerów. Podobnie jak strefa turystyczna z butikami, bazarami, restauracjami i kilkoma nocnymi klubami . W Agadirze bujne jest także życie nocne w nowoczesnych dyskotekach i barach.

Na północ od Agadiru położony jest Marrakesz – miasto uznawane za stolicę południowej części kraju. To równie barwne miasto, co roku przyciąga tysiące turystów, również z Polski. Nic więc dziwnego, że np. na trasie Warszawa Marrakesz tanie loty są oferowane bardzo często. W mieście można zobaczyć bardzo interesujące zabytki, m.in. Grobowce Saadytów, Meczet Kutubijja oraz Meczet i medresa Alego ibn Jusufa. Kiedyś było jednym z najważniejszych ośrodków kultury i sztuki islamu, a dziś przyciąga kolorowym orientalizmem i wyjątkowością.

Wakacje w Marrakeszu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: