Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Zaczynamy od Magic Kingdom. Jest to kraina, której centrum stanowi widziany z każdego miejsca królestwa pałac Kopciuszka. Dochodzimy do niego Main Street. Wokół pałacu codziennie odbywają się bajeczne parady. Kolory nie z tego świata, muzyka i wszyscy Disneyowscy milusińscy. Kiwają, śpiewają i tańczą. W jednej chwili wszyscy stają się dziećmi. Bo w Magic Kingdom czarodziejski proszek spada na głowy wszystkich przybyłych i wszyscy cieszą się tak jak tylko dzieci potrafią to robić. Koniec parady. Ruszamy w drogę. Jeśli przy pałacu skręcimy w prawo, dotrzemy do Krainy Przyszłości. Tu główną atrakcją jest kolejka Space Mountain. Dalej idźmy na wprost do Krainy Fantazji – krainy Dumbo, Piotrusia Pana, Arielki i Kubusia Puchatka. Za tą krainą znajduje się dom Mickiego, Minnie, farma Goofy’ego oraz łódz Donalda. Po obiedzie zajrzyjmy jeszcze do Nawiedzonej Rezydencji, gdzie spotkamy mnóstwo duchów a potem aby się zrelaksować udajmy się w podróż kolejką górską i potężną łodzią spadającą do wody. A kiedy już się ściemni czeka nas pokaz bajecznie kolorowych fajerwerków. Wielkie emocje gwarantowane!

MGM to kolejna kraina magicznego świata Disney’a. Tu niezwykłym przeżyciem dla wszystkich będzie Fantasmic. Jest to show o walce dobra, które reprezentuje Mickey ze złem, odbywający się wieczorem. Show to pełen muzyki, świateł, fajerwerków i magii. Zaraz obok hotel terroru. Potężny, budzący grozę 13-piętrowy budynek, w którym zostaniecie uwięzieni natychmiast po wejściu do windy. Winda krąży między piętrami, nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy się zatrzyma. Co jakiś czas otwierają się okna i w ułamku sekundy można zobaczyć całą krainę. Przeżycia niesamowite. Brak słów. Jest jeszcze zaraz w sąsiedztwie roller coaster z Aerosmith. Jazda limuzyną w takt muzyki Aerosmith to nieziemskie przeżycie. Szybko i głośno. Ciarki na samą myśl przechodzą po plecach. MGM to również 3D spotkanie w Muppetami, gdzie czeka nas fantastyczna zabawa i sporo śmiechu. Są tu też miejsca, w których historia Walta Disneya staje nam się bliższa. Gwiezdne Wojny, Indiana Jones – wszystko to i wiele innych atrakcji w jednym miejscu.

By szybko i wygodnie dostać się do Orlando można skorzystać z ofert linii lotniczych. Dla połączeń takich jak np. Poznań Orlando tanie loty to nierzadkość. O podróży warto pomyśleć wcześniej i zarezerwować lot z wyprzedzeniem, istnieje wtedy możliwość zakupu tańszych biletów.

Nasze hotele w Orlando:


hotel Courtyard by Marriott


hotel Disney’s All Star Movies


Hotel Disney’s All Star Music


hotel Disney’s Animal Kingdom


hotel Disney’s Port Orleans Riverside

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: