Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Animal Kingdom.

Jesteśmy w królestwie zwierząt. Jedno miejsce a tyle tu przeżyć. Bo tylko tutaj możemy cofnąć się 65 milionów lat wstecz i stanąć oko w oko z dinozaurem. Tutaj możemy też odbyć safari i zobaczyć zwierzaki z afrykańskiej sawanny. Jest też kolejka górska, na której podczas przejażdżki możemy zobaczyć Człowieka Śniegu. W tej krainie możemy poznać tak wiele zwierząt i spędzić czas w ich najbliższym otoczeniu. W krainie zwierząt tak jak w pozostałych odbywa się również parada. A pośrodku krainy tak jak pośrodku Magic Kingdom- pałac, pośrodku MGM- czarodziejska czapka Mickey a pośrodku Epcot potężna kula- drzewo życia.

Epcot.

To miejsce, w którym spotykają się kultury i cuda wszystkich stron świata. Jest niezwykle interesująco! Soarin to urzekający „przelot” nad Kalifornią- zobaczycie więc np. most Golden Bridge w San Francisco, warto udać się też w przestrzeń kosmiczną na „Mission- Space” lub zostać kierowcą samochodu. A potem zobaczmy niemal cały świat w jednym miejscu. Ruszajmy zatem do Kanady z jej wodospadami i strumykami, do jednej z najstarszych cywilizacji na świecie czyli Chin, pełnej restauracji i topowych sklepów Francji, Niemiec z piwnymi ogródkami, Włoch z reprodukcją Pałacu Dożów i Placu św. Marka w Wenecji oraz restauracją z włoską kuchnią, Japonii- magicznego kraju, w którym zobaczymy pagodę, Meksyku, w którym powita nas piramida Majów, Maroko- gdzie zobaczymy tancerki brzucha, mozaiki oraz sklepy pełne dywanów i innych artykułów z tego niezwykłego kraju, Norwegii związanej z potężnymi Wikingami, Ameryki, gdzie dowiemy się co nieco o słynnej amerykańskiej kulturze. Jest też pawilon angielski z typowym brytyjskim pubem. A pośrodku wielkiej krainy Epcot potężna kula, w której znajduje się pawilon przestrzeni kosmicznej.

Taki właśnie jest świat Walta Disneya. Taki powstał w jego wyobraźni. Magiczny i wyjątkowy. Świat, z którego nie chce się wyjeżdżać. Świat, za którym oglądam się kilka razy bo ciężko jest odchodzić. A potem oglądając zdjęcia tak trudno uwierzyć, że tam się było. Jest więc miejsce na ziemi gdzie życie jest bajką i nikogo nie dziwi widok Mickey Mouse czy Braci Be przechodzących obok. Chcę tam wrócić za wszelką cenę. Bo czasem w życiu potrzebujemy zwyczajnie stać się dziećmi i cieszyć się tym co kolorowe, głośne i słodkie. Osłodzić sobie życie. A gdzie jak nie w Orlando?

Miasto przyciąga co roku tysiące turystów, nic więc dziwnego, że tanie loty z Warszawy do Orlando są bardzo częste. Magiczna kraina przyciąga ludzi z całego świata, w tym również z Polski.

Nasze hotele w Orlando:


hotel Disney’s Polynesian Resort


hotel Disney’s Yacht Club


hotel Walt Disney World Swan

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: