Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Kraków jest niezwykłym miastem, w którym życie toczy się trochę inaczej niż w innych miejscach Polski. Wszechobecni artyści – malarze, muzycy… Wybieramy się na koncert jedynej w swoim rodzaju Piwnicy pod Baranami – koncert, który już na zawsze zostaje w pamięci oraz artyści, których głosy są poezją dla duszy, przyprawiają o dreszcze i szybsze bicie serc. Atmosfera w Piwnicy o jakiej do tej pory nie miałam pojęcia. Mała Piwnica. A tyle w niej wrażeń i emocji… To wspaniale, że narodziła się właśnie w Krakowie, choć czy mogła narodzić się gdziekolwiek indziej?

Kraków to dziesiątki świątyń na czele z Katedrą na Wawelu, która jest tą najważniejszą w Polsce powstałą jako sanktuarium relikwii św. Stanisława. Relikwie świętego zostały złożone w trumnie wykonanej przez Piotra von der Renne. To największy ołtarz w katedrze nazywany „Ołtarzem Ojczyzny”. To świątynia o szczególnym znaczeniu ze względu na dzieła sztuki oraz z uwagi na historyczne zdarzenia, jakie miały tu miejsce. Katedrę otaczają kaplice pochodzące z różnych okresów, z których największe wrażenie robi Kaplica Zygmuntowska. Znajduje się tutaj nagrobek królów: Zygmunta Augusta oraz Zygmunta Starego. W wieży zygmuntowskiej wisi natomiast największy w Polsce dzwon zwany Dzwonem Zygmuntowskim ważący niemal 11 ton.
Tyle tu miejsc związanych z największym autorytetem Polaków – ukochanym „Papą”. Szczególnie ulica Franciszkańska, przy której znajduje się Pałac Biskupi. Właśnie tutaj w latach 60. i 70. mieszkał jako metropolita krakowski Jan Paweł II. Jego pomnik powstały w 1980 roku stoi na dziedzińcu. Przed pomnikiem każdego dnia gromadzą się turyści aby uwiecznić to spotkanie na zdjęciach. Ci sami turyści z łezką w oku pozują też do zdjęć na tle „słynnego okna”, w którym jakże często stał Papa. W końcu wystawa zdjęć… od tych najwcześniejszych aż po późniejsze, spotkania z Matką Teresą, z Dalajlamą, z dziećmi, które tak kochał, słynne zdjęcie z gołąbkiem a potem Jego ostanie chwile i ostanie pożegnanie…

Romantyczna wręcz idylliczna atmosfera krakowskiego Rynku, krakowskich uliczek, maleńkich restauracyjek… Kraków przyciąga rzesze turystów jak żadne inne miasto w Polsce na nich oddziałując i budząc ich fascynację historyczną drugą stolicą Polski. Dzisiejsza stolica Małopolski poraża swoim urokiem. Bywalcy twierdzą, że Kraków nigdy nie jest taki sam, że zawsze jest tu coś nowego i ciekawego do zobaczenia stąd każda wizyta dostarcza niezapomnianych i niepowtarzalnych emocji.

Może, nie, na pewno warto zastanawiając się nad celem wakacyjnych wojaży wybrać właśnie Kraków. Zachęcam do tego. Można także pomyśleć o podróży samolotem. Przeloty do byłej stolicy odbywają się bardzo często, np. na trasie Warszawa Kraków tanie loty są oferowane codziennie. Tym bardziej jest to dogodna forma transportu, że czas lotu to w tym przypadku ok. 50-55 min.!

Nasze hotele w Krakowie:


hotel Sheraton


hotel Stary


hotel Ester


hotel Radisson Blu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: