Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Monachium jest stolicą Bawarii zamieszkiwaną przez ponad 1,5 mln obywateli. Młodzi ludzie z różnych stron  świata docierają w to miejsce i często… zostają tu na zawsze. Powodów by odkryć tu swoje miejsce nie brakuje. Śliczne, zadbane, kosmopolityczne miasto. Symbol rozwoju gospodarczego Niemiec oraz stolica niemieckiej mody.

Centrum miasta stanowi Rynek – Marienplatz, dookoła którego rozciąga się strefa ruchu pieszego. Zobaczymy tutaj fascynującą katedrę Matki Boskiej z jej cebulastymi hełmami wież. Ponadto ciekawym obiektem jest neogotycki Ratusz górujący nad miastem. Dookoła niego każdego dnia o godzinie 11.00 i 12.00 turyści gromadzą się i wpatrują w pojawiające się na ratuszu marionetki.  Warto też dostać się na wieżę ratuszową, z której roztacza się piękny widok na miasto. W centrum Monachium zlokalizowane są również najlepsze domy towarowe oraz pałac królewski. Niedaleko jest też Englisher Garten – główny park miejski. Monachium to także dzielnica muzeów ze znaną Starą Pinakoteką na czele, w której zgromadzone zostały dzieła od XIV do XVIII wieku. Bawaria to land mocno związany z postacią Adolfa Hitlera więc jeśli jego osoba nas interesuje to warto zajrzeć do Hofbraeuhaus, gdzie zaczynał on swoją karierę. Jeśli czasu wystarczy to 20 km od Monachium znajduje się obóz koncentracyjny w Dachau. Trudna to lekcja historii.

Na koniec trochę rozrywki w Olimpiaparku czy Allianz Arena. No a jeśli macie trochę szczęścia, do Monachium przybędziecie na przełomie września i października, kiedy odbywa się tu wielkie święto piwoszy – Oktoberfest – co roku od lat 70′ XIX wieku.

Tanie loty z Warszawy do Monachium są częste i bardzo popularne. To oczywiście tylko jedna z propozycji – ze wszystkich większych miast Polski można dotrzeć samolotem do stolicy Bawarii. Podróż dzięki temu jest szybka i wygodna.

Nasze hotele w Monachium:


hotel Leonardo City West


hotel Bayerischer Hof


hotel Cosmopolitan


hotel Eden Wolff


hotel Angelo Designhotel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: