Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Nepal jest jak lekarstwo na te kilka tygodni spędzonych w Indiach. Na wszystko co ciężkie, co trudne, co drażniło tam, na hałas i tłumy ludzi. Nepal – podniebne królestwo Himalajów – to kraj spokoju i błogości, to kraj pełen uśmiechów, modlitewnych chorągiewek i mnichów buddyjskich. To miejsce, gdzie chce się zostać na zawsze. Tak tu dobrze…

Dobrze, ale jak dostać się do niebiańskiej krainy? Jedną z najczęściej wybieranych form podróży jest samolot. Również Polacy pokochali to miejsce, dlatego np. tanie loty z Warszawy do Kathmandu nie są dziś rzadkością.

Państwo jest ponad 2-krotnie mniejsze od Polski, graniczy z Indiami od południa i Chinami od północy a zamieszkuje go niespełna 30 milionów obywateli, w głównej mierze Nepalczycy i Biharczycy. Na południu wyżyny i pagórki oraz dżungla, na północy Himalaje Wysokie z najwyższą górą świata – Mount Everest – położoną na granicy z Chinami oraz kilka innych ośmiotysięczników. Pośrodku kotliny. Jedną z nich jest słynna Dolina Kathmandu. Witajcie w Nepalu i przygotujcie się na wielkie doznania!

Wakacje w Kathmandu

Nasze hotele w Kathmandu:


hotel Shanker


hotel Himalaya


hotel Malla


hotel Yak and Yeti

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: