Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

O Austrii słów kilka

Do Austrii całkiem nam niedaleko więc może warto wziąć kraj pod uwagę zastanawiając się dokąd wybrać się na wakacyjny urlop. A miejsce dobre jest zarówno na letni jak i zimowy wypoczynek. Latem idealne do wypraw w góry, zimą by poszusować na nartach. Zapraszam więc w drogę. Przejedźmy tylko przez Niemcy a znajdziemy się w niewielkim, bo o powierzchni nieco większej niż 80 000 km2 kraju, któremu brak dostępu do morza nie przeszkadza w przyciąganiu turystów. Kraj podzielony jest na 9 landów. Austrię zamieszkuje ponad 8 milionów ludzi. Stolica – Wiedeń – położona we wschodniej części kraju, zamieszkana jest przez ponad 1,5 miliona mieszkańców. Inne większe miasta to Graz, Linz, Salzburg i Innsbruck. Najwyższym szczytem kraju jest słynny Grossglockner o wysokości 3797 m n.p.m. Ów szczyt wznosi się powyżej znanego lodowca Pasterze, w którym grubość lodu wynosi około 300 m. Najniżej położone jest znajdujące się między Austrią a Węgrami jezioro Nezyderskie. Zbiornik ten często określa się mianem „wiedeńskiego morza”. Uprawia się tu windsurfing oraz żeglarstwo. Jezioro przyciąga tysiące turystów. Jest wielką turystyczną atrakcją, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Austrii zobaczymy również Dunaj i położone u podnóża Alp ogromne Jezioro Bodeńskie. Możemy dotrzeć też do kilku parków narodowych. Poza wspomnianym PN Jeziora Nezyderskiego jest jeszcze PN Wysokie Taury z pięknym alpejskim krajobrazem, jednocześnie najwyższa część Alp Austriackich oraz PN Łęgi Naddunajskie stanowiący zbiór największych tego typu obszarów w Europie Środkowej.
Zwiedzać można więc ile dusza zapragnie…

Wczasy w Wiedniu, wczasy w Innsbrucku czy wczasy w Salzburgu – oto interesujące propozycje dla ciekawych pięknego kraju, jakim jest Austria.

A jak tam się dostać? Można wspomnianym samochodem, ale warto pomyśleć o samolocie. Bilety bywają naprawdę tanie, a np. tanie loty z Karkowa do Wiednia są bardzo częste. Oprócz tego, we wszystkich większych miastach w Polsce można liczyć na połączenia zarówno ze stolicą, jak również z innymi miastami Austrii. Przelot jest niedługi i wygodny, więc nie pozostaje nic innego, jak zaplanować wycieczkę do Austrii!

Nasze hotele w Austrii:


hotel Erzherzog Johann


hotel Sacher


hotel Schloss Fuschl


hotel Grand Europa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: