Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Istnieje takie pojęcie: Benelux. To region w Europie, będący połączeniem pierwszych liter trzech sąsiadujących z sobą krajów: Belgii, Holandii (Netherlands) oraz Luxemburgu. Właśnie te 3 kraje z pomocą dawnego RFN, Francji i Włoch powołały do życia Unię Europejską. Abstrahując jednak od znaczenia ekonomicznego regionu zamiast udzielać tego typu informacji, mam zamiar zachęcić do podróży do jednego z krajów Beneluxu.

Holandia… bo o niej tu mowa

Z czym kojarzymy Holandię? Ano, z najpiękniejszymi tulipanami świata, z drewnianymi chodakami zwanymi potocznie drewniakami, z sielskimi krajobrazami z wiatrakami w tle, z Czerwoną Dzielnicą w Amsterdamie. Z wolnością i łatwym dostępem do wszystkiego co na tym świecie nielegalne i zakazane. Z czymś jeszcze? Wyruszajmy w drogę i skonfrontujmy to co wiemy, co sobie wyobrażamy, co kojarzymy z tym jak to jest naprawdę w jednym z najbardziej rozwiniętych krajów świata, będącego niemal od początku XIX wieku monarchią konstytucyjną, na którego czele stoi królowa Beatrix.

Holandia jest niewielkim państwem, którego powierzchnia wynosi nieco ponad 40 000 km2 i zamieszkuje go około 16 milionów ludzi. Stolicą konstytucyjną kraju jest Amsterdam zaś wszelkie instytucje rządowe mieszczą się w Hadze. Dość już. Ruszajmy.

Wakacje w Rotterdamie

Ale zanim rozpoczniemy wycieczkę do Holandii, warto ją dobrze zaplanować. Tym bardziej, że bardzo opłacalne są podróże samolotem i nad nimi trzeba się poważnie zastanowić. Przykładowo, tanie loty z Katowic do Eindhoven, są bardzo częste i bywa, że można upolować naprawdę atrakcyjne cenowe okazje. Istnieją także połączenia z innych polskich miast do różnych holenderskich miejscowości. Nie pozostaje więc nic innego, jak zabrać się do planowania wakacji!

Wakacje w Amsterdamie

Nasze hotele w Holandii:

hotel WestCord Art Amsterdam

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: