Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Na koniec Josefov – dawna dzielnica żydowska stanowiąca centralną część Pragi. Ze wszystkich stron otoczona przez Stare Miasto. Z oryginalnych budowli w dzielnicy do czasów dzisiejszych zachowały się tylko synagogi oraz cmentarz. Spośród ważniejszych miejsc jest tu Synagoga Staronova będąca najstarszą czynną synagogą w Europie. Jej początki sięgają XIII wieku. Jest też olbrzymi cmentarz żydowski, na którym znajdziemy około 12 000 niezwykłych nagrobków. Cmentarz działający od początku XV wieku jest najstarszy w Europie. Ponadto warto zobaczyć synagogę Meisela, w której dziś znajduje się Muzeum Żydowskie. Częścią Muzeum jest też synagoga Klausa i przepiękna XIX-wieczna synagoga hiszpańska, w której wystawia się eksponaty związane z Żydami od XVIII wieku do 1945 roku. Nieopodal synagogi stoi unikatowy pomnik Franza Kafki. W synagodze Pinkasa odkryjemy wstrząsającą listę ponad 70 000 nazwisk Żydów, którzy zginęli podczas II wojny światowej wypisanych na ścianach oraz rysunki wykonane przez dzieci w latach 40. w obozie w Terezinie.

Jeśli wciąż chcemy więcej proponuję któreś z praskich muzeów: interesujące Muzeum Narodowe przy Vaclavske Namesti, Muzeum Tortur prezentujące średniowieczne metody wymierzania sprawiedliwości czy uważane za najlepsze w Europie Muzeum Seksu.

Wakacje w Pradze

A wieczorem udajmy się na show. Zapewni nam go Krizikova fontanna powstała w końcu XIX wieku.

Fenomenalne miejsce, w którym łączy się muzyka, efekty świetlne oraz woda. Fantastyczna atmosfera i amfiteatr mogący pomieścić 6000 widzów.

Praga to cudowne miejsce. Odkrywa się je i zakochuje. Nagle i kompletnie niespodziewanie. Tak już tu jest. Uwielbiam to miasto. I wracam bo uległam urokowi. I chcę zawsze wracać.

Z Polski do Pragi można dotrzeć np. samochodem, ale warto pomyśleć również o samolocie. Przykładowo – tanie loty z Warszawy do Pragi są bardzo częste a sama podróż trwa ok. 1,5 godz. (- lot bezpośredni). Jest zatem szybko i wygodnie.

Nasze hotele w Pradze:


hotel Andel’s


hotel Mucha


hotel Paris

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: