Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Symbolem Pragi jest oczywiście Most Karola – słynny most spinający brzegi Wełtawy. Z jednej strony Mala Strana, z drugiej Stare Miasto. Stoi tu od XIV wieku. Mierzy ponad 500 m i jest szeroki na 10 m. Mnóstwo na nim barokowych rzeźb. Ta najsłynniejsza przedstawia św. Jana Nepomucena. Poniżej postaci świętego znajdują się dwie płaskorzeźby nieustannie dotykane przez turystów.

Z Hradczan, przez Malą Stranę Mostem Karola docieramy na Stare Miasto. Jest ono zabytkową i najpiękniejszą częścią Pragi. Na reprezentacyjnym placu Pragi tłoczą się najważniejsze zabytki miasta. Właśnie tu znajduje się Ratusz Staromiejski ze swoją największą atrakcją – zegarem Orloj, informującym o każdej pełnej godzinie. Zegar ten zawieszony na ratuszowej wieży powstał w XV wieku. Dla chętnych istnieje możliwość wejścia na wieżę aby przyjrzeć się panoramie tego pięknego miasta. Na Starym Mieście podobnie jak na Malej Stranie znajduje się kościół św. Mikołaja pełniący funkcję Katedry Husyckiego Kościoła. Na placu stoi też pomnik Jana Husa – wielkiego Czecha i założyciela Husytów. Jest też często pojawiający się na widokówkach Kościół Tyński z charakterystycznymi wieżami zwieńczonymi małymi wieżyczkami. Dookoła rynek otaczają imponujące, głównie barokowe kamienice.

Hradczany, Mala Strana i Stare Miasto to główne miejsca, w które docierają turyści. Jeśli jednak wciąż chcemy widzieć więcej udajmy się na prawy brzeg Wełtawy, gdzie znajduje się główna dzielnica handlowa Pragi zwana Nowym Miastem. Tzw. Vaclavske Namesti to miejsce najważniejszych wystąpień w historii Czech. To miejsce tętniące życiem, pełne pięknej secesyjnej architektury. Na Nowym Mieście na pewno warto poszukać tzw. „Tańczący Dom„. Można się tu dopatrzyć sylwetki tańczącej pary. Ten niezwykle ciekawy budynek powstał w 1996 roku.

Wczasy w Pradze

A żeby jak najszybciej dotrzeć do Pragi – możemy skorzystać z linii lotniczych. Np. tanie loty z Gdańska do Pragi – to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nawet z przesiadką w Warszawie lot trwa ok. 3 godz.

Nasze hotele w Pradze:


hotel Eurostars Thalia


hotel Four Seasons


hotel Le Palais


hotel Perla


hotel Mamaison Riverside

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: