Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Tyle już epitetów padło pod adresem Pragi. Zachwyceni, zakochani, urzeczeni jej urokiem turyści padają na kolana. Co takiego sprawia, że miasto tak oddziałuje? Że tak przyciąga? Że chce się wracać? Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z najpiękniejszych miast w Europie. Przyjrzyjmy się i wróćmy do niego znowu bo przecież każdy z nas wie, że warto…

A jeszcze na wstępie, kilka ważnych informacji, jak szybko i wygodnie dostać się do Pragi. Można tam oczywiście dotrzeć samochodem, ale warto zastanowić się nad podróżą samolotem – np. tanie loty z Warszawy do Pragi są dość częste i bardzo popularne. A dodatkowo, żeby zaoszczędzić, najlepiej zaplanować wycieczkę z wyprzedzeniem – mamy wtedy większą szanse na zdobycie biletów w atrakcyjnych cenach!

Stolica Czech jest położonym nad Wełtawą największym miastem w kraju. Przepiękne praskie stare miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1992 roku. Kto choć raz trafił do Pragi, tego fakt ten nie zdziwi.

Wakacje w Pradze

Co więc koniecznie musimy zobaczyć kiedy tu dotrzemy?

Ano, Hradczany. Na pewno Hradczany. Słynne wzgórze, położone na zachodnim brzegu Wełtawy widać już z oddali. Tu też znajduje się zamek królewski, bazylika św. Jerzego, słynna Złota Uliczka oraz katedra św. Wita. Olbrzymi zamek powstał w IX wieku i przez lata był siedzibą królów i książąt. Od 1918 roku zamieszkiwany jest przez prezydentów Czech. Naszą uwagę przyciąga XII-wieczna bazylika św. Jerzego zapewne poprzez ognisty czerwony kolor fasady. Kiedyś pełniąca swoją funkcję, dziś funkcjonująca jako sala koncertowa. Kierujemy się w stronę praskiej perełki – Złotej Uliczki. Miejsca pełnego tajemnic. Kiedyś zwana ulicą Złotniczą i zamieszkiwana przez złotników. Na tej też ulicy pod numerem 22 mieszkał i tworzył Franz Kafka. Dziś ulica nie jest niestety zamieszkana. Pojawiły się za to sklepy i galeryjki. Na koniec wizyty na Hradczanach udajmy się do siedziby biskupów praskich – imponującej katedry św. Wita. Miejsca, w którym spoczywają historyczni władcy Czech i gdzie przechowuje się insygnia koronacyjne czeskich królów. Pamiętajmy, że na Hradczanach każdego dnia o 12 następuje zmiana warty honorowej. Wtedy też odbywa się przekazanie sztandaru Prezydenta Czeskiej Republiki.

U stóp wzgórza praskiego zlokalizowana jest tzw. Mala Strana. Miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów przyciąganych pięknymi domostwami, pałacami, restauracjami i sklepami. W tym miejscu warto wybrać się do kościoła św. Mikołaja. Ten XVIII-wieczny barokowy kościół stoi na Rynku Małostrańskim a z jego kopuły możemy spoglądać na zabytkową Pragę. Warta zobaczenia jest też ściana Johna Lennona, na której turyści zostawiają ślad swojej obecności.

Nasze hotele w Pradze:


hotel Adria


hotel Ambassador


hotel Bily Lev


hotel Corinthia Towers


hotel Pachtuv Palace

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: