Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Marmaris położone jest nad Morzem Egejskim. To piękna miejscowość otoczona piniowymi wzniesieniami, charakteryzująca się krystalicznie czystymi wodami. Marmaris to również rajskie piaszczyste plaże. Miasto jest pięknie zlokalizowane nad zatoką, w której znajduje się przystań jachtowa. Stąd kilka razy dziennie kursują promy na pobliski Rodos. Opcji co robić w Marmaris jest wiele. Fantastyczna przygoda podczas konnej przejażdżki, mocne wrażenia na raftingu po rzece Dalaman, wędrówka po górach w celu poznania lokalnych plemion czy jeep safari . Dla miłośników historii Efez zwany klejnotem wschodnio-romańskiego cesarstwa. Imponujące to starożytne miejsce i działające na wyobraźnię. A dla kochających dobrą zabawę organizowane na odosobnionych plażach Marmaris beach parties. Zabawy zaczynające się około 10 przepłynięciem na plażę i kończące około 18. Fantastyczny czas spędzony na pięknej plaży, pełen konkursów i śmiechu. Wiem, wiem, za dużo tych atrakcji. A przecież można jeszcze udać się na tzw. turecką noc, podczas której tancerki brzucha zadbają o interesujące przeżycia lub odbyć rejs w świetle księżyca z imprezą pod gwiazdami.

Jest jeszcze Fethiye – kolejne miasto na południu Turcji. Ta piękna nadmorska miejscowość otoczona jest wzgórzami Mendos stanowiących część gór Taurus. Dookoła rozsiane są zatoczki z krystalicznie czystą, turkusową wodą. W Fethiye znajdują się ruiny amfiteatru rzymskiego. Są też grobowce z IV wieku p.n.e. wykute w skałach, górujące nad miastem. Jeśli już tu się zjawimy warto wybrać się na rejs łodzią po 12 wyspach. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte bo można przeoczyć wyskakujące z wody rybki, przepływające obok delfiny czy żółwie morskie. A jeśli dusza domaga się przygody można wybrać się na jeep safari lub zabrać sprzęt i udać się na nurkowanie by podziwiać bogate podmorskie życie zatoki Fethiye.  Niedaleko stąd też do rzeki Dalaman, na której rafting dostarcza ogromnych doznań. Fethiye jest więc miejscem gdzie błogi odpoczynek nad zacisznymi zatoczkami można połączyć ze zwiedzaniem bardzo ciekawych miejsc.

Położone w odległości 11 km od Fehiye Oludeniz to miasteczko turystyczne nad Morzem Egejskim. Oludeniz to połączenie cudnej plaży ze złotym piaskiem z możliwością uprawiania wszystkich sportów wodnych. Można zatem posurfować, pojeździć na nartach wodnych, popływać na bananie czy na kajaku.  Jest też mnóstwo miejsc, w których można spędzić pełne zabawy wieczory. Niezwykle ciekawa jest tu błękitna laguna oddzielona od lądu mierzeją. Stanowi ona Park Narodowy.

Do Turcji najszybciej dotrzemy samolotem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla tych, którzy chcą szybko się tam dostać. Natomiast Ci wszyscy, którzy chcieliby zaoszczędzić, mogą śmiało zastanowić się nad połączeniem z Niemiec, np. tanie loty z Berlina do Antalii są bardzo popularne i bywa, że są również tańsze niż te, oferowane z Polski.

Wczasy Antalya

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: