Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Radżastan jest największym indyjskim stanem. Jego powierzchnia jest większa od Polski. Stan zamieszkiwany przez niemal 60 milionów ludzi jest niezwykle interesującym miejscem. Sporo tu pozostałości po walecznych Radźputach – monumentalnych fortów, zamków i pałaców. Kraina romantyczności – tak też zwykło się mawiać o Radżastanie.

Miliony turystów co roku odwiedzają Indie. Każdy na własne oczy chce się przekonać o pięknie i oryginalności znanych miast kraju. Tuż obok wspomnianego stanu znajduje się Delhi. Aby dostać się do tych interesujących miejsc w Indiach, warto pomyśleć o podróży samolotem. Przykładowo na trasie Warszawa Delhi tanie loty są bardzo popularne. Nic więc dziwnego, że również Polaków przyciągają malownicze Indie.

Stolica stanu – Jaipur zwana Różowym Miastem – położona jest na półpustynnym płaskowyżu. Jaipur jest pięknym miastem i dlatego nie można go pominąć na trasie. Trzeba tu koniecznie zajrzeć do Pałacu Wiatrów. Imponująca budowla wzniesiona w XVIII wieku powstała aby umożliwić damom dworu obserwację tego, co dzieje się na ulicy. W fasadzie zlokalizowanych jest niemal 1000 maleńkich okienek. Jest też Pałac Miejski – kompleks dziedzińców, ogrodów oraz budynków pałacowych. Ponadto warto zobaczyć najlepiej zachowane obserwatorium astronomiczne w Indiach – widać je też z Pałacu Wiatrów. Niedaleko Jaipuru znajduje się Fort Amber, do którego zwiedzenia gorąco zachęcam. Można doń wjechać na słoniu. To monumentalna budowla, z której roztacza się imponujący widok na miasto. Miejsce jest przepiękne więc naprawdę warto.

Podróżując po Radżastanie warto również dotrzeć do Jodhpuru- niespełna milionowego miasta zlokalizowanego na skraju pustyni Thar. Miasto to określa się mianem Niebieskiego Miasta. Nad nim natomiast góruje imponujący Fort Meherangarh, w obrębie którego zlokalizowane są pałace z niezwykle bogatymi zbiorami.
Jest jeszcze Udaipur zamieszkiwany przez ponad 400 000 ludzi, zlokalizowany nad jeziorem Piccola, na środku którego znajduje się Pałac Jeziorny – dziś pełniący funkcję hotelu.

No i Jaisalmer położony na pustyni Thar. Imponujący jest tu Fort Jaisalmer – monumentalny fort zbudowany z piaskowca, w obrębie którego znajduje się jeden z najpiękniejszych pałaców w Radżastanie oraz dwie świątynie. Jaisalmer to również cudne domy bogatych kupców określane mianem havelis.
Najbardziej czarującym miejscem w Radżastanie jest święte miasto – Puszkar. Znajduje się tu kilkaset świątyń, wśród nich jedyna w Indiach Świątynia Brahmy. Miasto jest niezwykłe. Atmosfera żywcem przeniesiona z baśni. Baśniowe widoki, muzyka, kolory. Cudne jezioro pośrodku miasta, gdzie odbywają się modlitwy i rytualne kąpiele. Puszkar oczarowuje. I rozkochuje.

Nasze hotele w Radżastanie:


Hotel Clarks Amer, Jaipur


Hotel Gajneer Palace, Bikaner


Hotel The Kothi Heritage, Jodhpur

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: