Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Welcome to Massachusets

Słynny Boston położony we wschodniej części stanu Massachusetts u ujścia rzek Charles oraz Mystic do Oceanu Atlantyckiego to jedno z najstarszych miast w USA. Miasto powstało w I połowie XVII wieku. Tu miały miejsce początki amerykańskiej państwowości. Boston to również miasto kultury oraz nauki i techniki. To właśnie tutaj, na przedmieściach Bostonu, w uroczym Cambridge mieści się najstarszy amerykański uniwersytet – XVII-wieczny Harvard University. W samym sercu Bostonu warto wybrać się na tzw. Freedom Trail (Szlak Wolności), gdzie można poznać miejsca związane z amerykańską rewolucją. Ten ponad 4-kilometrowy szlak łączy 16 miejsc związanych z rewolucją i początkiem amerykańskiej państwowości. Na szlaku absolutny hit: Faneuil Hall. Place tętniące życiem, pełne artystów. Miejsce to określa się też mianem Quincy Market co w rzeczywistości odnosi się do położonego w części centralnej budynku w greckim stylu odnowionego w 1976 roku. I jeszcze dom Paula Revere’a. To najstarszy dom w centrum Bostonu a jednocześnie bardzo ważne miejsce z uwagi na fakt, że to stąd złotnik Revere wyruszył aby wziąć udział w amerykańskiej rewolucji i w końcu by stać się dowódcą artylerii. Ponadto pomnik holocaustu – 6 imponujących, szklanych wież bo tyle było głównych obozów śmierci i tyle też milionów Żydów zginęło podczas wojny. Miejsce pozostawiające bez słów bo i co można by rzec?

W centrum Bostonu – liczne wieżowce na czele ze słynnym Prudential Center, gdzie na parterze warto spróbować pysznych amerykańskich lodów Ben&Jerry. Ponadto można wybrać się na punkt widokowy wieżowca aby spojrzeć na wspaniałą panoramę Bostonu. Jeśli tylko mamy jeszcze czas zajrzyjmy do biblioteki i muzeum im. Johna F. Kennedy’ego. Wizyta w miejscu, które przybliży nam postać 35-ego prezydenta USA jest niezwykłym doznaniem i lekcją historii o jakże ważnej postaci w dziejach kraju. Na koniec kościół Old North Church – XVIII-wieczny, najstarszy kościół w Bostonie.

Chyba nie trzeba dłużej zachęcać do wizyty w tym niezwykle zadbanym, zielonym mieście, pełnym niskiej zabudowy, z Charles River w krajobrazie. A sama wycieczka do USA będzie tym bardziej wygodna, jeśli polecimy tam samolotem. Jest kilka możliwości, na przykład – tanie loty z Warszawy do Bostonu. A więc kto leci do Bostonu? 😉


Nasze hotele w Bostonie:


Hotel Boston Harbor


Hotel Fairmont Copley Plaza

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: