Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Góra Synaj, zwana też Górą Mojżesza, wznosi się na wysokość ponad 2 200 m n.p.m. Według tradycji właśnie tutaj Mojżesz otrzymał 10 Przykazań Bożych. W pobliżu znajduje się najwyższa egipska góra zwana Górą Św. Katarzyny. Na Górę Synaj prowadzą dwie trasy:

– łatwiejsza i dłuższa zwana wielbłądzią, którą można pokonać w ciągu około 3 godzin,
– trudniejsza i krótsza zwana Schodami Pokutnymi składająca się z 3750 stopni.

Rekomenduję gorąco tę propozycję, bo naprawdę warto czasami trochę się zmęczyć aby zobaczyć cudowny widok gór o wschodzie słońca. Wycieczka rozpoczyna się o zmroku. Ciepło ubrani z latarką w ręku ruszamy pod górę. Po drodze kilka stacji. Fantastyczna wspinaczka. A na szczycie ziąb. Trzeba ratować się kocem od beduinów. Opatuleni oczekujemy wschodu słońca. I nagle na niebie pojawia się mały punkcik, który staje się coraz większy i większy. Nareszcie widzimy krajobraz dookoła. Imponujący. A kiedy nasycimy nasze oczy widokiem udajemy się do klasztoru św. Katarzyny stojącego u stóp Góry św. Katarzyny. Klasztor ten powstał w VI wieku za czasów cesarza Justyniana. W środku biblijny Gorejący Krzew i studnia, przy której Mojżesz poznał swoją przyszłą żonę Seforę. Na pewno warto tu dotrzeć.

Warto również dlatego, że nieopodal Góry Synaj, w mieście Sharm El Sheikh, są przepiękne i gorące plaże. To miejsce częstych wycieczek, również z Polski. Dlatego też, tanie loty z Warszawy do Sharm El Sheikh, są tak popularne i częste.

Wakacje w Sharm El Sheikh

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: