Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Choć mało kto wybiera się do Kairu jako do punktu docelowego podróży, to jednak niemal wszyscy wyjeżdżający do Egiptu na wakacje przybywają tu w ramach 1- czy 2-dniowej wycieczki. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, bo Kair to jedno z takich miejsc, które trzeba zobaczyć nawet jeśli jest to związane z odbyciem kilkugodzinnej podróży autokarem.

Żeby dostać się szybko i wygodnie do stolicy Egiptu, najlepiej jest skorzystać z ofert linii lotniczych. Loty są bardzo częste, np. tanie loty z Poznania do Kairu – a to tym bardziej zachęca turystów z Polski.

Nie będziecie żałować takie wyprawy! Kair to największe miasto w Afryce. Urzeka atmosfera miasta. Głośno, tłoczno. Po drodze do centrum mijamy „Miasto Umarłych”- cmentarz, „zamieszkany” przez około 2 miliony muzułmanów. Spośród zabytków warto zwrócić uwagę na potężną Wieżę Kairską – wieżę telewizyjną o wysokości 187 m, na której szczycie znajduje się platforma widokowa. Jest też cytadela wzniesiona przez Saladyna, w której znajduje się meczet Muhammeda Alego oraz fascynujący bazar Chan al Chalili. No i nie można ominąć Muzeum Egipskiego- muzeum starożytności. Około 20 km od Kairu znajduje się Giza- potężne bo ponad 2-milionowe miasto. Tu właśnie znajdują się słynne piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz postać tajemniczego Sfinksa od 1979 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wczasy w Kairze

Nasze hotele w Kairze:


hotel Conrad


hotel Sofitel El Gezirah


hotel Four Seasons


hotel Marriott

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: