Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

„Policjanci z Miami” – znany serial z lat 80. pokazywał nam lata temu miasto pięknie usytuowane nad oceanem, pełne wieżowców, neonów i pięknych ludzi. Miasto wyglądające tak wyjątkowo, że w tamtych czasach nie mieliśmy nawet pojęcia iż gdzieś tam może istnieć taki świat. Flamingi, muzyka no i dwóch przystojnych policjantów. Dziś choć wiza do USA wciąż jest potrzebna to jednak znacznie częściej docieramy do Miami. Serialu już dawno nie ma ale ja wciąż pamiętam, że to on rozbudził moją ciekawość i to on mnie tam zawiódł.
Miami to miasto położone na południu USA, niedaleko Kuby i Meksyku stąd imigrantów z tych krajów jest tu wielu. Na ulicach hiszpański słyszy się niemal tak często jak angielski. Właśnie w Miami rozpoczyna się tzw. Florida Keys – ciąg około 1700 wysepek o długości ponad 240 km połączonych mostami zakończony miastem Key West.

Key West – to niewielka wyspa o wymiarach 6×3 km, oddzielająca Ocean Atlantycki od Zatoki Meksykańskiej. Jest to doskonale przygotowane do przyjęcia turystów centrum. Na skraju wyspy znajduje się obelisk symbolizujący najdalej na południe wysunięty punkt USA. Jest tu również dom Ernesta Hemingwaya, latarnia morska oraz dziesiątki możliwości uprawiania sportów wodnych.


Jak dotrzeć do Miami?

Najszybciej będzie jeśli wybierzemy samolot. Tanie loty z Karkowa do Miami są bardzo częste i oferowane przez przynajmniej kilka linii lotniczych. Również z Warszawy czy Gdańska możemy udać się w podróż do „neonowego” Miami, które co roku przyciąga miliony turystów!

Co warto zwiedzić?

Calle Ocho to kubańska ulica w Miami, warto zobaczyć to miejsce, zwłaszcza w ostatni piątek miesiąca, kiedy odbywa się tutaj uliczny targ przedstawiający latynoskich artystów i muzyków.
Little Haiti to dzielnica Haitańczyków. Ich populacja właśnie tutaj jest największa na świecie poza samym Haiti. Tu też znajduje się ciekawe muzeum poświęcone właśnie im.
Holocaust Memorial to miejsce upamiętniające 6 milionów zabitych podczas II wojny światowej Żydów. Pierwszy pomnik przedstawia przepełnionych strachem matkę z dwójką dzieci, dalej rząd kolumn, ogród medytacji zakończony kopułą kontemplacji z niegasnącym płomieniem oraz inskrypcją z XXIII Psalmu, dalej ciemny i opustoszały tunel, na końcu którego widzimy płaczące coraz głośniej dziecko. Po wyjściu z tunelu olbrzymi pomnik- ręka wychodząca z ziemi, wytatuowana numerem z Auschwitz, jakby chwytająca ostatnie sekundy życia. Jeszcze tu, ale już po drugiej stronie. Postacie na niej i wokół niej starających się uciec i uratować. Dookoła pomnika, naturalnej wielkości postacie z brązu. Dalej Ściana Pamięci z niezliczoną liczbą nazwisk pomordowanych. Na końcu znowu pomnik matki z dziećmi-tych, których widzieliśmy na początku. Teraz już nieżywych.

Nasze hotele w Miami:


hotel Conrad


hotel Hilton


hotel Beach House


hotel Colony

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: