Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

8. Little Italy & Chinatown – w moim uznaniu razem gdyż są położone obok siebie. Obie dzielnice Manhattanu niezwykle kolorowe, pełne cudownych sklepików, klimatycznych restauracyjek, piekarni z których uchodzą wspaniałe zapachy, przywodzące na myśl Włochy i Chiny. Dziś dzielnica Little Italy jest po części zajmowana przez Chinatown ze względu na fakt, że liczba Amerykanów chińskiego pochodzenia znacznie przewyższa liczbę Włochów. Interesująca jest w tym miejscu również buddyjska świątynia Eastern States Buddhist Temple w której udało się zgromadzić ponad 100 posążków Buddy.
9. Muzeum Narodowe na Ellis Island, która od końca XIX wieku do połowy wieku XX stanowiła główne centrum przyjmowania imigrantów. Przez bramy centrum, przeszło około 77 milionów ludzi co stanowi największą falę emigracji w historii świata. Dziś to miejsce to 3-kondygnacyjna wystawa oraz największa na świecie ściana z nazwiskami nowoprzybyłych do „ziemi obiecanej”. Zwiedzanie miejsca uświadamia skąd wzięła się tak charakterystyczna dla USA niezwykła mieszanka kulturowa.
10. Wall Street – Centrum Światowego Biznesu, ulica znana z serialu pod tym samym tytułem. Tu znajduje się Giełda Nowojorska mieszcząca się w 17 piętrowym budynku. Na miejscu jest też informacja turystyczna wyjaśniająca zasady działania giełdy, z galerii zaś można przyglądać się pracy maklerów co jest wspaniałym przeżyciem. Dzielnica Finansowa to również Bank Rezerw Federalnych, przepiękny Trinity Church, będący do XIX wieku najwyższa budowlą w mieście, dziś zaś otoczony jest potężnymi drapaczami chmur. Nie można też zapomnieć o byku z brązu będącym symbolem WS. Ponoć potarcie jego nosa przynosi pieniądze, stąd ów nos jest znacznie jaśniejszy aniżeli pozostała część byka.

I oczywiście kolejna odsłona propozycji dotarcia do Nowego Jorku. Tym razem polecam tanie loty z Poznania do Nowego Jorku. Przesiadki najczęściej mają miejsce w Monachium lub Frankfurcie i podróż trwa wtedy ok. 10-12 godz.

Nasze hotele w Nowym Jorku:


Hotel Paramount

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: