Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

4. Times Square – to pełne neonów, tętniące życiem centrum dzielnicy teatralnej, w której mieści się też siedziba stacji MTV przed którą, każdego dnia czatują tłumy by choć przez chwilę spojrzeć na przybywające gwiazdy. Jest tu też Belasco Theater, który na początku XX wieku był najbardziej nowoczesnym teatrem świata, Paramount Hotel projektu wybitnego Philippe’a Starcka oraz dziesiątki innych atrakcji.


5. NY Public Library– to miejsce znane z wielu filmów jak choćby „Pojutrze” czy „Ghostbusters”. Budowla na zewnątrz strzeżona przez dwa lwy, mieści w swoich podziemiach 7 milionów pozycji książkowych. Jest tu wiele unikatów jak chociażby własnoręcznie napisana przez Jefffersona Deklaracja Niepodległości.


6. Brooklyn Bridge na East River to most łączący Manhattan z Brooklynem. Jest najpiękniejszym mostem jaki w życiu widziałam. Kiedyś cud techniki, dziś to wyjątkowy obiekt tak charakterystyczny dla zdjęć Nowego Jorku, z dwiema wieżami o wysokości 83 m wyznaczającymi początek obu dzielnic. Każdego roku podczas Święta Niepodległości obchodzonego 4 lipca rozbłyskują tu sztuczne ognie.
7. Chrysler Building – ten wspaniały wieżowiec wielu kojarzy z serialem „Seks w wielkim mieście”. Znajduje się przy 42 ulicy przy Grand Central Terminal. Budynek wykonany z nierdzewnej stali, zbudowano w 1930 roku i jest wspaniałym przykładem architektury art deco. Znajdują tu się gargulce wzorowane na ozdobach samochodowych. To jeden z najpiękniejszych sky-scraperów w mieście.

Również inna propozycja dostania się do Nowego Jorku. Tanie loty z Wrocławia do Nowego Jorku – oto ona. Podróż jest wygodna i trwa od ok. 10-11 godz. 30 min. (- z jedną przesiadką).

Nasze hotele w Nowym Jorku:


Hotel 57hotel Musehotel Omni Berkshire

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: