Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

1. Central Park – założony w 1858 roku na nieużytkach, które szybko zostały zastąpione parkiem z pagórkami, jeziorami, skałkami oraz krzewami. Są tu place zabaw, boiska, zoo, lodowiska jak choćby znane z filmu „Igraszki losu” lodowisko Wollman. Jest też pomnik Hansa Ch. Andersena i rzeźba Alicji w Krainie Czarów, stary budynek zwany Mleczarnią, w którym udziela się informacji odnośnie aktualnych imprez w parku. Są też Pola Truskawkowe – miejsce hołdu dla zamordowanego Johna Lennona, gdzie znajduje się mozaika z tytułem Jego najsłynniejszego utworu „Imagine”.
2. Statua Wolności witająca dziś przybyszów z tym samym wyrazem twarzy, z jakim niegdyś witała przybywających do kraju emigrantów poszukujących lepszego życia i wierzących w spełnienie mitu pod tytułem „Od żebraka do milionera” tak żywego w Stanach po dziś dzień. Statua jest symbolem Nowego Jorku, jest darem narodu francuskiego dla Amerykanów. Można ją zobaczyć wsiadając na prom kursujący między Manhattanem a Staten Island lub skorzystać z bezpośredniego promu na Liberty Island, gdzie owa statua się wznosi. Kiedyś możliwy był wjazd na koronę, od 11 września 2001 roku ta atrakcja przeszła niestety do historii.
3. Empire State Building, który do lat 70. szczycił się mianem najwyższego budynku świata, po czym stracił tytuł na rzecz dziś już nieistniejących bliźniaczych wież WTC. ESB to niekwestionowany symbol miasta, z tarasem widokowym na 86 piętrze, rozpościerającym przed oczyma panoramę miasta, co dosłownie zapiera dech w piersiach i odejmuje mowę. Należy zwrócić uwagę na marmurowy hall wejściowy od stron 5th Avenue, w którym znajduje się płaskorzeźba drapacza z mapą stanu w tle. Ponadto niezwykłą atrakcją jest tzw. Sky-ride z Kevinem Baconem.

Pierwsza odsłona będzie również dotyczyła tutaj sposobu dotarcia do Nowego Jorku. Oczywiście najszybciej można się tam dostać samolotem, na przykład – tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku – są bardzo częste i popularne. Loty z Warszawy bywają bezpośrednie i trwają wtedy od ok. 9-10 godz.

Nasze hotele w Nowym Jorku:


hotel Millennium Broadway


Hotel Dylan

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: