Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Jukatan jest półwyspem, na którego powierzchni znajdują się 3 meksykańskie stany: Quintana Roo, Campeche i Jukatan a także Belize i Gwatemala. Właśnie tu nad Zatoką Meksykańską narodziła się słynna cywilizacja Majów. Dlatego za żadne skarby światy podczas podróży do Meksyku nie można pominąć tego regionu. Stolicą Jukatanu jest Merida choć to nie ona jest najbardziej znaną miejscowością i to nie ona przyciąga największą liczbę turystów. Jukatan słynie bowiem z miejscowości Chichen Itza.

Chichen Itza zostało założone około 500 r. n.e. i przez 1000 lat było zamieszkiwane. Znajduje się tutaj olbrzymie bo o długości 150 m boisko do gry w pelotę, Świątynia Kukulkana zwana El Castillo będąca imponującą 9-tarasową piramidą schodkową, Świątynia Wojowników oraz Świątynia Jaguara i wiele innych obiektów. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na chacmoola – tajemniczą postać w pozycji półleżącej, trzymającej ręce na brzuchu. To właśnie w to miejsce składano serca ludzkie w ofierze. Chichen Itza to gwarantowane przeżycia i doznania. Unikatowe miejsce, które nie ma sobie równych. Czy może więc dziwić obecność na nowej Liście 7 cudów świata? Jest jeszcze jedno fascynujące miejsce w stanie Jukatan. Zwie się Uxmal. Zachęcam więc do dotarcia tutaj. Tu znajduje się Świątynia Czarownika – jedyna piramida o owalnej podstawie – a z nią związana piękna i zabawna legenda. Piramida jest niezwykle interesującym obiektem i co ważne – nigdzie indziej niespotykanym.

Jeśli tylko uda nam się dotrzeć do Campeche, wizyta w stolicy stanu – uroczym Campeche na pewno nam się spodoba. Miasto to będące ważnym fortem pełne jest hiszpańskiej architektury i otoczone jest murami obronnymi mającymi strzec przed atakami z zewnątrz. Wartość miasta została doceniona przez UNESCO, co spowodowało jego obecność na Liście Światowego Dziedzictwa. Teraz już obieramy kierunek: Quintana Roo. Czeka nas relaks, piękne morze i zabawa.

Na Jukatan oczywiście najszybciej można dotrzeć, a raczej dolecieć, samolotem i wylądować np. w Cancun. Tanie loty z Warszawy do Cancun to nierzadkość, dlatego warto pomyśleć i o tym mieście podróżując do Meksyku.

Nasze hotele w prowincji Jukatan:


Hotel Baluartes, Campeche


Hotel Hacienda Puerta, Campeche


Hotel Ocean View, Campeche

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: