Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Chiapas zrobił na mnie kolosalne wrażenie. To przede wszystkim wspaniałe pozostałości po Majach – Palenque, Bonampak czy Yaxchilan oraz imponujący Kanion del Sumidero o ścianach dochodzących do 1 km i wodospady Aqua Azul.

Palenque to powalające ruiny miasta Majów, ukryte w dżungli. Wśród ruin największe wrażenie wywiera Świątynia Inskrypcji ze stromym dachem zwieńczonym ażurowym grzebieniem. Ponadto jest też Świątynia Hrabiego, ruiny pałacu oraz boisko do gry w pelotę. Palenque w 1987 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Absolutnie trzeba zobaczyć!!!
Bonampak jest stanowiskiem archeologicznym z pozostałościami po Majach. To kilkanaście budynków skupionych wokół centralnego placu. Yaxchilan natomiast to starożytne miasto Majów i ważny ośrodek kulturalny.


Jest jeszcze San Cristobal de las Casas – nieziemskie miasteczko, spokojne, pełne zieleni, z rynkiem pośrodku i piękną katedrą. A niedaleko wioska San Juan Chamula. Mistyczne to miejsce słynące z indiańskich ceremonii. Cmentarz pełen kolorowych krzyży. Ich kolor zależy  od wieku zmarłego. Z cmentarza  roztacza się widok na wioskę. W kościele odprawia się msze z udziałem szamanów, tu nie ma księży.

Udając się w podróż do kraju Majów, warto także choć wspomnieć o kolorowym Meksyku. Co roku miasto jest odwiedzane przez tysiące turystów, również z Polski. Nic więc dziwnego, że tanie loty z Warszawy do Meksyku są tak popularne. Pamiętajmy i o tym mieście!

Wakacje w Meksyku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: