Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Zamykam oczy i myślę „Meksyk”… Przywołuję w pamięci wspaniałe chwile tam spędzone. Beztroski, błogi czas w magicznym miejscu jakim kraj jest bez wątpienia.

By tam dotrzeć warto wcześniej zaplanować podróż samolotem. A że np. tanie loty z Warszawy do Meksyku nie są rzadkością, tym bardziej należy sprawdzić konkurencyjne ceny linii lotniczych. Być może uda się upolować niedrogi bilet, dzięki któremu dane będzie zwiedzić to kolorowe miasto…

Meksyk – kraj tysiąca powodów do codziennego świętowania, feeria barw, niezwykły, wszechobecny śpiew mariacchi, dobiegająca z każdej strony „mańana”, uciecha z „tu i teraz”. Meksyk to po prostu Meksyk. Jest tylko jeden.

Olbrzymi bo sześciokrotnie większy od Polski kraj, którego nie sposób poznać podczas jednej wizyty. Chciałoby się zobaczyć wszystko, począwszy od Baja California, przez pustynie Sonora, potem dotrzeć do Miedzianego Kanionu, dalej do największej metropolii świata – Mexico City a potem już na południe, do dżungli, nie zapominając w ferworze przygotowań o wspaniałych meksykańskich kąpieliskach. W świadomości ludzi Meksyk jawi się jako kraina kolorów i takową rzeczywiście jest. Już na lotnisku „Bienvenidos a Mexico” wita żółto-zielono-czerwonymi barwami. Wszechobecne kolory sprawiają, że po kilku godzinach podróży nie czuję się zmęczona. Jestem ciekawa stolicy kraju. Podczas transferu do hotelu patrzę i oglądam. Z zaciekawieniem. Z podziwem. Z zachwytem.

Wakacje w Meksyku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: