Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Jeśli chodzi o wczasy na greckim lądzie, to najbardziej popularna jest Riwiera Olimpijska. My proponujemy również Peloponez oraz Chalkidiki (Półwysep Chalcydycki).

Jeżeli ktoś chce połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem i zobaczyć trochę antycznej Grecji, to na lądzie jest więcej miejsc do zwiedzania niż na wyspach. Greckie wyspy są bardziej wypoczynkowe.

Tym, którzy chcą poznać Grecję antyczną, proponujemy na przykład wycieczkę dookoła Grecji. W wariancie lotniczym wylatujesz z Warszawy, Katowic, Łodzi lub Poznania do Salonik na Riwierę Olimpijską. Stamtąd zaczyna się część objazdowa. Zwiedzasz m.in. wiszące klasztory Meteora, Delfy, Olimpię, Małą Pętlę Argolidzką, Mykeny, Przylądek Sunio i Ateny.

Wakacje w Atenach

Jest też możliwość wykupienia wycieczki łączonej. Wówczas najpierw jest część objazdowa, a później tydzień odpoczynku na Chalkidiki.

Można również zacząć zwiedzanie od samych Aten, tym bardziej, że tanie loty z Katowic do Aten są bardzo częste i popularne.

Na takie objazdówki większość ludzi wybiera się w maju, wrześniu lub październiku, kiedy już nie jest tak gorąco. Lipiec i sierpień są najbardziej gorące i zwiedzanie w tych warunkach jest bardzo uciążliwe.

Jeśli chodzi o zabieranie dzieci na taką wycieczkę objazdową, to jest bardzo różnie. Wszystko zależy od dzieci. Generalnie jednak latem odradzamy takie wyjazdy. Temperatury są tam wtedy naprawdę wysokie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: