Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Wakacyjne kluby dla dzieci

Jeżeli wybierasz się na wakacje za granicą z dziećmi, staraj się dobrać po tym kątem odpowiedni hotel. Jeśli chcesz naprawdę wypocząć, to priorytetem teraz powinno być to, aby dzieci miały zabawę. Wtedy one się nie nudzą i Ciebie tak nie angażują, dzięki czemu możesz wypocząć, a nie ciągle wymyślać, jak zająć ich czas.

Bardzo ważne jest też towarzystwo. Dzieci w pewnym wieku zaczynają się bawić z innymi. Niektóre maluchy uwielbiają towarzystwo innych dzieci. Wiadomo oczywiście, że nie każde dziecko skorzysta ze wszystkich atrakcji hotelowych. Wszystko zależy od tego, w jakim jest wieku.

W takich rodzinnych hotelach są specjalne kluby dla dzieci. Z reguły zostawia się tam dzieci od 3. roku życia (młodsze można pozostawić pod opieką opiekunek). Kluby są z reguły podzielone na grupy wiekowe: jedna dla maluchów, druga dla średnich i jeszcze inna dla starszych dzieci. Zajęcia prowadzone są w każdej grupie oddzielnie.

W godzinach otwarcia klubu możesz zostawić dziecko na kilka godzin pod opieką pań, które organizują różne zabawy. Korzystają z tego szczególnie takie dzieci, które chodzą już do przedszkola. Za pozostawienie dzieci w tych klubach zazwyczaj dodatkowo już się nie płaci.

Pamiętaj, że mniejszych dzieci lepiej nie zostawiać na długo w tych klubach. Zaglądaj tam przynajmniej co 2-3 godziny, aby Twoje dziecko widziało, że jesteś w pobliżu. Jeśli chodzi o wyjazd w tym czasie na wycieczkę, to trwałoby to zbyt długo, aby w tym czasie pozostawiać dziecko w klubie. Wykorzystaj raczej te chwile wytchnienia, aby spędzać na przykład spokojnie czas przy basenie.

W hotelach rodzinnych organizowane są specjalne zajęcia również dla młodzieży (do 18 lat). Oczywiście są to już inne zajęcia niż te dla mniejszych dzieci. Nastolatki mogą wybrać się na przykład na wycieczkę rowerową czy bawić na dyskotece. Te zajęcia również organizowane są z podziałem na grupy wiekowe.

Reklamy

Comments on: "Wakacyjne kluby dla dzieci" (2)

  1. […] Twoje Podróże Skomponuj swoją własną podróż « Wakacyjne kluby dla dzieci […]

  2. […] chciałabyś, tak jak kiedyś, spędzać czas wieczorami na zabawach, to wybierz pobyt w hotelu rodzinnym. W wielu takich hotelach możesz na kilka godzin, zarówno w dzień, jak i na wieczór, zamówić […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: