Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Bezpiecznie w Egipcie

Piramidy w EgipcieW tej chwili w Egipcie jest bezpiecznie. W Hurghadzie nie ma problemów z przemieszczaniem się. Nad bezpieczeństwem przybywających z całego świata turystów czuwa specjalna policja turystyczna. Miejscowa ludność jest w zasadzie bardzo uprzejma.

Wakacje w Hurghadzie

Należy jednak unikać wyjazdów do miejsc, które nie są typowo turystyczne. Raczej odradzamy zwiedzanie na własną rękę wynajętym samochodem, drogi w tym kraju są bowiem słabo oznaczone. Większość oznakowań jest języku arabskim, dlatego łatwo się pogubić. Poza tym odległości do zwiedzanych obiektów są bardzo duże. Już to stanowi duży problem.

Polecamy zatem korzystanie z wycieczek fakultatywnych. Dodatkowo, dla większego bezpieczeństwa, na wycieczki autobusy jeżdżą grupami i z obstawą.

Przy okazji dodam, że lepiej nie planuj wycieczek objazdowych po Egipcie z dziećmi w środku lata. Temperatury często przekraczają 50 stopni!

Największym problemem w Egipcie jest teraz tylko to, że… należy uważać na to, co się je.

Jednak mimo wszystko Egipt to wciąż popularny kierunek podróży Polaków. nic więc dziwnego, że np. tanie loty z Poznania do Hurghady są tak częste. Warto wcześniej pomyśleć o takiej wyprawie – bywa, że bilety rezerwowane wcześniej są o wiele tańsze.

Reklamy

Comments on: "Bezpiecznie w Egipcie" (1)

  1. Z tym jedzzeniem to tak: zęby myć wodą mineralną, pić wódkę(bez przesady) i będzie dobrze a jak zrobi się niedobrze to wziąść tabletki nifuroksazyd 2 tabletki 3 razy dziennie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: