Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Wypoczynek w Egipcie

Symbole EgiptuEgipt najbardziej kojarzy się nam z piramidami. Starożytny Egipt przyciąga mnóstwo turystów z całego świata, a branża turystyczna w tym kraju stała się największym źródłem jego dochodów.

Dziś warto tu przyjechać również na typowy wypoczynek. W Egipcie zrobiło się teraz bardzo europejsko. Rozmieszczone przy plażach i w kurortach hotele gwarantują pełny komfort i bardzo dużo atrakcji. Jest tu najwięcej hoteli posiadających pokoje rodzinne i dających naprawdę ekstra zniżki dla rodzin. Często więc w porównaniu z innymi kierunkami te wakacje są tanie.

Najbardziej rozwinięta baza hotelowa jest w okolicach Hurghady. Szczególnie polecamy Zatokę Makadi (Makadi Bay), która jest najładniejszą częścią tego wybrzeża. Piękny piaseczek, ładne zejście do wody. Fantastyczne miejsce pod kątem wyjazdu z dziećmi. Na większości plaż zaraz przy wejściu do wody jest również basen.

Wczasy w Hurghadzie

Basen w hotelu w Hurghadzie (Egipt)

(fot. dahl)

Inną interesującą częścią wybrzeża jest El Gouna. To sztucznie utworzone od podstaw, prywatne, bardzo luksusowe miasteczko hotelowe składa się z kilku wysp rozdzielonych kanałami i połączonych mostami. Nie polecamy jednak wyjazdów do El Gouna z dziećmi. Nie ma tam bowiem typowych piasków przy zejściu do wody.

W El Gouda są za to fantastyczne miejsca do nurkowania. Jest tu najładniejsza rafa. W okolicach Hurghady rafa też jest, ale nieco „wymęczona”. Tam, aby coś zobaczyć, trzeba raczej płynąć na jakąś wysepkę. Takie wycieczki można wykupić na miejscu.

Rafa morska w EgipcieLicznymi centrami nurkowymi kusi również Synaj, czyli przeciwległy brzeg Morza Czerwonego. Głównym ośrodkiem turystycznym tego rejonu jest Sharm El Sheikh, w którym działa ponad 500 różnej klasy hoteli. Jest tu przepiękna rafa. A jak tu się dostać? Np. samolotem – tanie loty z Warszawy do Sharm El Sheikh są naprawdę częste. Również dolecimy do np. Hurghady. Warto pomyśleć o tej formie podróży, jest ona szybka i dość wygodna.

Wakacje w Sharm El Sheikh

Sezon w Egipcie trwa do października. Od listopada do lutego jest tam już chłodniej. Sporo osób wybiera się również do kraju piramid na Sylwestra, jest bowiem w miarę ciepło i blisko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: