Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Reklama Turcji na billboardzieReklamowana na billboardach Turcja kusi gwarancją pogody, pięknym śródziemnomorskim wybrzeżem oraz coraz lepszymi hotelami. Turyści jeżdżą głównie w dwa regiony: na Riwierę Turecką i do Turcji Egejskiej.

Jeżeli masz rodzinę z dziećmi, to najbardziej polecamy Riwierę Turecką. Znajdziesz tam najładniejsze plaże, piękne hotele i wyśmienite jedzenie. Bardzo dużo hoteli jest z parkami wodnymi. Dla starszych dzieci takie na przykład 5 zjeżdżalni to sama przyjemność. Oczywiście mniejsze dzieci raczej z tych atrakcji nie skorzystają. Im wystarczą często piękne plaże.

Widok na zatokę w Antalya

Hotele w tureckich kurortach dysponują najczęściej swoimi prywatnymi plażami. Korzystanie z nich jest zwykle wliczone w cenę pobytu.

W Turcji hotele położone są na ogromnych terenach. Jeżeli chcesz dojechać do miasta, to dochodzisz do drogi i łapiesz taksówkę albo „dolmusza” (minibus). Nie stwarza to większego problemu, bo jeżdżą one bez przerwy i niewiele kosztują.

Tureckie słodkościWakacje w Turcji Egejskiej są rzadkością w porównaniu do wyjazdu na Riwierę Turecką. Z Polski dostępne są przeloty do Bodrum i Dalamanu, np. tanie loty z Warszawy do Dalaman. Ten region Turcji jeśli chodzi o krajobraz i koloryt morza porównywany jest do Karaibów.

Wakacje w Bodrum

W Turcji Egejskiej nie ma tak pięknych hoteli na pobyt jak na Riwierze. Polecamy to miejsce raczej na wyjazdy bez dzieci. Plaże jednak też są ładne. Podróż tam jest droższa niż na Riwierę.

Do Turcji można dolecieć z Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic i Wrocławia. Podróże na Riwierę Turecką są zwykle tańsze od podróży do Turcji Egejskiej.

Przy wyjazdach do Turcji nie ma obowiązku wykonywania szczepień. Ważne jest, aby zaopatrzyć się we wszystkie podstawowe rzeczy, które bierze się na wyjazdy w upalne miejsca: kremy przeciwsłoneczne, czapki lub kapelusze i okulary. Tam jest naprawdę bardzo ciepło.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: