Pomysł na podróż. Zaplanuj i zorganizuj swoje wakacje…

Wiele ofert, szczególnie zagranicznych touroperatorów, zawiera możliwość wylotów z Berlina. Sporo atrakcyjnych promocji dotyczy tylko wylotów z tego miasta. Być może do stolicy Niemiec masz po prostu bliżej? Nasi klienci z Poznania często wybierają wylot z Berlina zamiast z Warszawy.

Lotnisko w BerlinieNajbardziej polecamy dojazd własnym samochodem. Dużą część drogi pokonuje się autostradą. Od polskiej granicy do lotniska jest niewiele ponad 60 km. Czas przejazdu z Poznania to niecałe 3 godziny (odległość 265 km).

Lotnisko Berlin-Schönefeld ma bezpośrednie połączenie z autostradą City B96 i B179. Wjazdy w kierunku na lotnisko i wyjazdy na autostradę są odpowiednio oznaczone. Przy lotnisku znajduje się specjalny parking długoterminowy. Na przykład pozostawienie samochodu na 7 dni kosztuje 70-90 euro, a na 14 dni 90-110 euro.

Wygodnym rozwiązaniem wydaje się podróż pociągiem, ale niestety dość duże są odległości od dworca kolejowego w Berlinie na lotniska. Problemem są też często niedogodne godziny podróży. Przejazd pociągiem z Poznania do Berlina kosztuje około 30 euro.

Na lotnisko Berlin-Schönefeld można dojechać z centrum, z dworca kolejowego Berlin ZOO, specjalnym pociągiem Airport-Express. Kolejka jeździ co 30 minut. Czas przejazdu to około 40 minut. Bilet kosztuje 2 euro. Z dworca kolejowego (Schönefeld Flughafen) na lotnisko jest jeszcze 500 m. Można tam dojechać autobusami nr 163 i 171. Autobusy jeżdżą co 10 minut.
Z centrum Berlina można dojechać również taksówką. Zajmuje to około 45 minut, ale kosztuje aż 30 euro.

Dojazd koleją może być atrakcyjny szczególnie dla osób, które wybiorą ofertę wakacyjną z katalogu TUI. Wystarczy tylko opłacić przejazd do najbliższej miejscowości przy granicy (po stronie niemieckiej). Wraz z dokumentami podróży otrzymasz od nas bezpłatny bilet na dalszą podróż pociągiem na terenie Niemiec.

Z Poznania oraz miejscowości ościennych polecamy przejazdy pasażerskie komfortowymi vanami obsługiwanymi przez firmę „Berlin Express”. Firma specjalizuje się w codziennych przewozach na lotniska Schönefeld, Tegel i Tempelhof. Przejazd trwa około 3,5 godziny. Koszt – około 120 zł.

Przy planowaniu i wyborze sposobu dojazdu na lotnisko w Berlinie weź pod uwagę ryzyko spóźnienia się na samolot. Jednej z naszych koleżanek zdarzyło się czekać w Poznaniu w nocy na zamówiony autobus, który nie przyjechał, bo kierowca zapomniał (!). Musiała szybko znaleźć kogoś, kto ją zawiezie. Zaplanuj więc sobie dodatkowy czas na takie nieprzewidziane sytuacje.

Jeżeli masz bliżej do Berlina niż do Warszawy, to warto szukać ofert wakacyjnych z wylotami z tego miasta. Tym bardziej że – jak już wspomniałem – częściej trafisz na atrakcyjne promocje cenowe. A zdarzają się takie np. do Hiszpanii: na Gran Canarię, Ibizę czy Fuerteventurę – przykładowo – tanie loty z Berlina do Ibizy bywają nawet o kilkaset złotych tańsze niż z Polski, np. z Warszawy (w zależności oczywiście od terminu wylotu).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: